Co kupić na komunię dla dziewczynki, a co dla chłopca?

Czas Pierwszej Komunii właśnie trwa, dlatego warto zastanowić się, co podarować dzieciom do niej przystępującym, aby miały z okazji tego święta jeszcze większą satysfakcję. Każde dziecko w tym okresie z pewnością chciałoby otrzymać coś wyjątkowego. Należy jednak pamiętać, że czasy, kiedy dzieci cieszyły się z zegarków czy innych drobiazgów już dawno minęły. Dlatego, jeśli nie chcemy rozczarować chłopca i dziewczynki podczas tego wspaniałego dnia, powinniśmy zastanowić się dogłębnie, z czego maluch będzie się naprawdę cieszył. 

Co podarować na komunię dziewczynce?

Wybranie odpowiedniego prezentu komunijnego dla dziewczynki nie należy do najprostszych zadań. Goście często w sytuacji, kiedy kompletnie nie wiedzą co kupić dziecku, pytają o zdanie rodziców. Z jednej strony warto poprosić o jakąś wskazówkę, jednak należy pamiętać, że ma to być prezent tylko i wyłącznie dla samego dziecka. W ostateczności można podarować mu pieniądze, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Warto zastanowić się, co może sprawdzić małej księżniczce radość. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę:

 • rower – porządne rowery dawane są na komunie na przestrzeni wielu lat. Z pewnością jest to prezent, z którego dziewczynka idąca do komunii się ucieszy. Jednak należy pamiętać, że często rower jest prezentem otrzymywanym przez chrzestnych. Dlatego, zanim w niego zainwestujesz, sprawdź, czy przypadkiem już nie jest w zakupowych planach, “drugich” rodziców.
 • smartfon – są zwolennicy, jak i przeciwnicy takich prezentów komunijnych. Z jednej strony smartfon ma właściwie każde dziecko w wieku 8/9 lat, co pozwala na stały kontakt z rodzicami, ale i kolegami, i koleżankami ze szkoły. Z drugiej strony przeciwnicy smartfonów dla dzieci uważają, że smartfon umożliwia również przeglądanie Internetu, gdzie czyha wiele niebezpieczeństw. Nie można jednak zapominać, że dziecko komunijne ma rodziców, którzy mogą zablokować dostęp do niepożądanych stron.
 • aparat fotograficzny – jest to bardzo dobry pomysł na prezent dla dziewczynki, która uwielbia robić zdjęcia. Z drugiej strony dziecko może dzięki temu sprzętowi odkryć swoją pasję do fotografowania. 
 • czytnik e-booków – niektóre dzieci uwielbiają czytać. Jeśli więc dziecko komunijne również ma takie hobby, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować mu czytnik e-booków. Z drugiej strony dziecko, które z kolei nie lubi czytać, otrzymując taki gadżet, może diametralnie zmienić zdanie. 
 • trampolina – coraz więcej dzieci chce mieć w swoim ogrodzie trampolinę. Jeśli dziewczynka idąca do komunii jest aktywna fizycznie, wówczas taki prezent z pewnością spełni swoją rolę.
 • biżuteria – na komunię często daje się biżuterię z medalikami. Jednak jest to o tyle popularny pomysł na prezent, że lepiej, zanim go kupisz, sprawdź, czy ktoś jeszcze nie wpadł na podobną ideę.

Co podarować na komunię chłopcu?

Zakup prezentu dla chłopca jest związany z takimi samymi dylematami jak w przypadku kupna prezentu dla dziewczynki. Prezenty są dość podobne, ponieważ nie da się ukryć, czas komunijny rządzi się swoimi prawami i prezenty się po prostu powtarzają. Jednak poniżej znajdziesz kilka niestandardowych pomysłów na prezent komunijny dla chłopca, który być może przypadnie Ci do gustu. 

 • akcesoria sportowe – chłopcy są przeważnie bardziej aktywni sportowo niż dziewczynki, dlatego warto skierować swoje poszukiwania w tę stronę. Możesz wziąć pod uwagę zakup rolek, deskorolki czy hulajnogi.
 • gry piłkarskie – prawie każdy chłopiec lubi piłkę nożną. Świetnym prezentem będzie zakup piłkarzyków mini, które z pewnością zajmą ważne miejsce w chłopięcym pokoju.
 • mikroskop – jeśli chłopiec, którego pragniesz obdarować, jest ciekawy świata, koniecznie zastanów się nad zakupem mikroskopu. 
 • tablet – chłopcy uwielbiają elektronikę, dlatego tablet może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Będzie mógł czytać na nim książki, robić zdjęcia czy obejrzeć film podczas długiej podróży.
 • konsola do gier – który chłopiec nie lubi sobie pograć? Jeśli maluch nie ma jej jeszcze w swoim wyposażeniu, to będzie to naprawdę trafiony prezent! Do tego warto dokupić mu kilka gier i satysfakcja z prezentu będzie gwarantowana.
 • wycieczka do Disneylandu – marzenie nie tylko każdego dziecka, ale również i osób dorosłych! Kupując taki prezent komunijny sprawisz, że dziecko oszaleje z radości. 
 • klocki Lego – w ostatnim czasie jest na nie prawdziwy szał. Zainwestuj więc w zestaw klocków Lego, a z pewnością wywołasz na twarzy chłopca szeroki uśmiech.

Jak widać prezenty komunijne dla dziewczynki, jak i prezenty komunijne dla chłopców są do siebie bardzo podobne i właściwie można by tę listę zestawić w jedną do wyboru dla jednego i drugiego. Najważniejsze to pamiętać podczas wyboru prezentu komunijnego, aby sprawić dziecku największą radość, trafiając w jego gusta. Elektronika, sprzęty sportowe czy biżuteria to standard komunijny. Jeśli jednak po głowie chodzi Ci bardziej oryginalny pomysł, wówczas warto podpytać o zdanie rodziców lub samego dziecka!

 • PROMOCJA

Nasze bestsellery