Książki

W sam raz coś dla lubiących czytać - prezentujemy bogaty wybór książek na każdą okazję. A dodatkowo produkty typowo papiernicze - księgi pamiątkowe, notesy, notatniki, zeszyty, kalendarze. Jeśli zbliża się ważna uroczystość, typu ślub - zajrzyj również do działu zaproszeń i kopert.

... produktów

  Czy zaliczasz się do grona Polaków, którzy często sięgają po książki? Czytanie zaczyna być z roku na rok trochę bardziej popularne w naszym kraju, co cieszy autorów i wydawców. Z badań wykonanych przez Bibliotekę Narodową wynika, że w 2019 roku nastąpił nieznaczny wzrost liczby osób, które przeczytały choć jedną książkę w ciągu 12 miesięcy. W 2018 roku było ich 37 proc., a w 2019 roku – 39 proc. Czy to znak, że czytamy coraz więcej? Jeśli tak, a Ty sam interesujesz się nowościami wydawniczymi, szukasz ciekawych książek lub klasyki gatunku, to zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą sprzedawców. Na naszej platformie znajdziesz książki z różnych dziedzin nauki, powieści, a także inne formy literackie i artystyczne pisane – komiksy, tomiki poezji, czasopisma i tym podobne.

  Odkryj na nowo literaturę piękną

  Klasyczne dzieła twórców z różnych epok do dziś pozostają w kanonie lektur szkolnych, ale ich walory docenić możesz i Ty, jako dorosły czytelnik. Jeśli szukasz dla swoich pociech i dla siebie lektur szkolnych, sięgnij po nie na naszej platformie. Mamy książki z kategorii literatura piękna autorów polskich i zagranicznych. Przeczytaj „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, podziwiaj oczami wyobraźni krajobrazy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, czytaj poezję naszej polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej albo przepiękne wiersze Jana Kochanowskiego.

  Piękne powieści o miłości, książki przygodowe, powieści historyczne, jak i fantastyczne. To tylko jedne z wielu gatunków literackich, w jakich klasyfikowane są książki na naszej platformie. Setki tysięcy propozycji mniej lub bardziej znanych autorów, polskich i zagranicznych sprawiają, że z pewnością znajdziesz wśród nich coś, co Cię zainteresuje. Daj się ponieść fabule, wciągnąć akcji książki tak, żebyś nie mógł się od niej oderwać. Pokochaj czytanie, rozwijaj dzięki niemu swoją wyobraźnię i wzbogacaj słownictwo.

  Od kilku lat trwa prawdziwa moda na powieści kryminalne, sensacyjne, a nawet thrillery. To książki, wobec których może i Ty nie pozostaniesz obojętny. Mistrzem polskiego kryminału jest nazywany Remigiusz Mróz, ale to nie jedyny autor w Polsce specjalizujący się w tym gatunku literackim. Dużą konkurencją są dla niego skandynawscy pisarze, na czele z Jo Nesbo czy Camillą Lackberg.

  Dzieci i młodzież też mogą pokochać czytanie

  Krótkie bajeczki, książeczki z rysunkami, a także dłuższe historyjki przeznaczone dla najmłodszych – to rodzice i opiekunowie mogą „zarazić” młode pokolenie miłością do czytania. Niech w Waszą codzienną rutynę wejdzie czytanie bajek na dobranoc. Z czasem dzieci stają się wystarczająco duże, by podjąć naukę samodzielnego czytania. Dajemy Ci do wyboru na naszej platformie wybór baśni, w tym dzieł Andersena czy braci Grimm. Klasyka baśni światowych przeplata się z bajkami wymyślanymi przez polskich autorów.

  Pisarze prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych, ciekawych historii i serii dla dzieci oraz młodzieży, np. powieści z serii „Young Adult”, czyli dla młodych dorosłych. Być może Ty lub Twoje dzieci gustują na przykład w powieściach o małym czarodzieju Harrym Potterze? Także i one mogą zagościć na Twoich półkach w domu za sprawą przedstawionej Ci przez nas oferty.

  Zostań mistrzem patelni

  Uwielbiasz gotować? A może brakuje Ci pomysłu na obiady, śniadania i kolacje albo desery? Poszukaj inspiracje w książkach kucharskich. Na naszej platformie znajdziesz książki z przepisami z kuchni staropolskiej, typowo babcinej i domowej, ale także książki dotyczące kuchni japońskiej, wietnamskiej, uwielbianej przez Polaków kuchni włoskiej i tak dalej. Możesz odkrywać nowe smaki, aromaty i serwować swoim bliskim potrawy, które cieszą oczy i doskonale smakują.

  Książki z różnych dziedzin nauki i nie tylko

  Lubisz czytać biografie słynnych ludzi? Interesuje Cię tematyka popularnonaukowa, a może wolisz czytać takie publikacje, z których możesz się czegoś nowego nauczyć? Książki informatyczne, naukowe i popularnonaukowe oferowane przez naszych sprzedawców mogą dostarczyć Ci informacji, o których dotychczas nie wiedziałeś i pozwolą Ci one na poszerzanie wiedzy w danym temacie.

  Jeśli dużo podróżujesz, zainteresować Cię mogą przewodniki po różnych krajach, oferta map i książek podróżniczych. Dla uczniów i studentów przygotowaliśmy zaś ofertę na podręczniki i opracowania.

  Audiobooki i ebooki – nowe formy książek

  Jesteś nowoczesnym czytelnikiem, który wysoko sobie ceni słowo pisane, ale niekoniecznie w formie papierowej? Nic straconego, mamy bogaty wybór audiobooków, czyli książek czytanych przez znakomitych lektorów, aktorów i artystów czy dziennikarzy, którzy wprowadzą Cię w świat pięknych powieści, intrygujących thrillerów czy kryminałów powodujących, że włos będzie jeżyć się na głowie.

  Poza tym mamy książki w formie elektronicznej – ebooki coraz częściej wydawane są przez autorów poczytnych powieści. W tej grupie znajdziesz dzieła klasycznych autorów i nie tylko. Bez konieczności kupowania kolejnych tomów książek, które na przykład przestają Ci się już mieścić na półkach, możesz czytać do woli z wykorzystaniem czytnika e-booków, telefonu komórkowego, tabletu czy innego urządzenia mobilnego, na którym zainstalujesz sobie odpowiednie oprogramowanie.